​​​​​​​​​​​​​​​​

Ömer M. Koç
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Columbia College’dan (ABD) 1985 yılında BA derecesiyle mezun olmuştur. Bir sene Kofisa Trading’de çalışmıştır. 1989’da Columbia Business School’dan MBA derecesi almıştır. Ramerica Intl. Inc.’de çalıştıktan sonra, 1990 yılında Koç Topluluğu’na katılmıştır. Koç Holding’de Finansman Koordinatörlüğü, Enerji Grubu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olmuş, Mayıs 2008’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir. Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ömer M. Koç; 6 Nisan 2016’dan bu yana Tofaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.
DEVAMINI OKU
Pietro Gorlier
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
Pietro Gorlier, Torino Üniversitesi’nden ekonomi ve işletme bölümde lisans eğitimini tamamlamıştır. Gorlier, 1989 yılında Iveco’da Piyasa Analisti olarak Fiat Grubuna katılmış ve Lojistik, Satış Sonrası ve Müşteri Hizmetleri alanlarında çeşitli görevler üstlenmiştir. 2006 yılında Fiat Group Automobiles’ta Ağ Geliştirme alanında çalışmaya başlayan Gorlier, daha sonra Chrysler Grubun’dan Fiat Group Automobiles S.p.A. ve CNH Global N.V’de görev almıştır. 2009 yılında Chrysler Group LLC- MOPAR Marka Servisi, Parça ve Müşteri Hizmetleri’ne Başkan ve İcra Kurulu Başkanı olarak atanan Gorlier, 2015 yılında görevine Uygulayıcı Genel Müdür (COO) olarak devam etmiştir. Pietro Gorlier, Ekim 2018’de Avrupa, Orta Doğu, Afrika Bölgesi’nin Uygulayıcı Genel Müdür (COO) olarak atanmıştır. Eylül 2011’den bu yana Group Executive Council (GEC) ve Global Head of Parts & Service (MOPAR) üyesidir.
DEVAMINI OKU
Cengiz Eroldu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ - CEO
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Cengiz Eroldu, 1993-1995 yılları arasında İtalya’da LUISS Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Eroldu, iş yaşamına 1989 yılında Koç Holding’de Denetim Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Tofaş’a Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdür Yardımcısı olarak atanan Eroldu, 2001-2008 yılları arasında Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdürlüğü, Bütçe ve Kontrol Müdürlüğü ve 2008-2015 arasında da Mali Direktörlük görevlerini yerine getirmiştir. Eroldu, Ocak 2015’ten bu yana Tofaş Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Temel Kamil Atay
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Yönetim Kurulu Üyesi Temel Kamil Atay, İTÜ Makine Mühendisliği mezuniyetinin ardından Wayne State Üniversitesi (ABD) İşletme Bölümü’nde ihtisas yapmıştır. Koç Topluluğu’na 1966 yılında katılmış, Otoyol Sanayi A.Ş. ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinin yanı sıra Koç Holding bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2000-2001 yıllarında Koç Holding’in CEO’luğunu, 1996-2019 yılları arasında Koç Holding Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.
DEVAMINI OKU
Levent Çakıroğlu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Yönetim Kurulu Üyesi Levent Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, University of Illinois’den yüksek lisans derecesini almıştır. İş yaşamına 1988’de Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak başlamıştır. Ardından, 1997-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Koç Holding’e 1998 yılında Mali Grup Koordinatörü olarak katılmış, 2002-2007 yılları arasında Koçtaş Genel Müdürlüğü, 2007-2008 yıllarında Migros Genel Müdürlüğü, 2008-2015 yıllarında Arçelik Genel Müdürlüğü ve 2010-2015 yıllarında da Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2015’te Koç Holding CEO Vekili olarak atanan Çakıroğlu, Nisan 2015’ten bu yana Koç Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır. 2016 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.
DEVAMINI OKU
Davide Mele
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Davide Mele, yüksek öğrenimini Torino Politeknik Üniversitesi Mühendislik Bölümü’nde tamamlamıştır. 2001 yılında Fiat Grubu, Fiat Revi S.r.l’da Uzman Denetçi olarak göreve başlayan Mele, daha sonra Fiat Auto - Ford ortaklık anlaşmasının tüm mali yönlerini yöneten Finans Kontrolörü olmak üzere Denetim Departmanı’nda ve Proje Kontrolörü olarak çeşitli görevler üstlenmiştir. 2013 yılında Fiat S.p.A.’nın Finansal Planlama ve Analiz Başkanlığı görevine başlayan Mele; finansal planlama, bütçeleme, hem Chrysler LLC hem de Fiat S.p.A için kurumsal düzeyde raporlama ve analiz sorumluluklarını üstlenmiştir. Mele, 2016 yılında FCA Group Binek Araçlar Denetim Başkanı olarak görevlendirilmesi ve 2017 yılında Latin Amerika Uygulayıcı Genel Müdür (COO) Vekili olarak atanması dahil olmak üzere, Grup içinde diğer önemli rollerde bulunmaktadır. Davide Mele, Nisan 2018'de EMEA Bölgesi Uygulayıcı Genel Müdür (COO) Vekili olarak atanmıştır.
DEVAMINI OKU
Melih Poyraz
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Melih Poyraz, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamış, Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku ve Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan Business School’da MBA yüksek lisans derecelerini almıştır. Ardından Northwestern Üniversitesi Hukuk Fakultesi’nde Juris Doctor derecesine hak kazanmıştır. ABD İllinois Barosuna kayıtlı avukat olan Poyraz, iş yaşamına 2001 yılında Ernst&Young firması Türkiye ofisinde danışman olarak başlamış, 2004-2014 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapmıştır. Koç Grubu bünyesine 2014 yılında Arçelik Risk Direktörü olarak katılan Poyraz, 2015-2020 yılları arasında Koç Holding CEO Ofis Koordinatörlüğü görevini üstlenmiş olup 2021 yılının Ocak ayından bu yana Koç Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Giorgio Fossati
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Giorgio Fossati, yükseköğrenimini İtalya’da Torino Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1988 yılında Iveco S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’nde başlamıştır. 1999 yılında Fiat S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’ne katılmıştır. 2002 yılında FCA Italy S.p.A.’nın Genel Danışmanı olmuştur. 2011 yılından bu yana FCA’nın EMEA Bölgesi Genel Danışmanı ve Fiat Chrysler Automobiles N.V.’nin Kurumsal Genel Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Fossati aynı zamanda FCA US LLC, FCA Italy S.p.A., Teksid S.p.A., Fiat Chrysler Finance S.p.A., Fidis S.p.A., FCA Partecipazioni S.p.A., Fiat Chrysler Risk Management S.p.A., Abarth & C. S.p.A.’da Yönetim Kurulu Üyesi ve FCA Poland S.A.’da İcra Kurulu Üyesi’dir.
DEVAMINI OKU
Sergio Duca
BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Milano Bocconi Üniversitesi Ekonomi ve İşletme alanlarından dereceyle mezun olan Sergio Duca, yetkili uzman muhasebeci ve denetçi olarak, PricewaterhouseCoopers ağı aracılığıyla İtalya’da borsaya kote birçok şirketin dış denetçiliğini yapmış ve geniş bir deneyim elde etmiştir. Sergio Duca, 1997 - 2007 yılları arasında PricewaterhouseCoopers S.p.A.’da başkanlık görevini üstlenmiştir. Ayrıca, daha önce Silvio Tronchetti Provera Vakfı Denetçiler Kurulu Başkanı, Mayıs 2016 tarihine kadar Compagnia di San Paolo Denetçiler Kurulu Başkanı, Edison Vakfı Danışma Kurulu Üyesi ve Milano Bocconi Üniversitesi Kalkınma Komitesi Üyesi, Milano Bocconi Üniversitesi Mezunlar Derneği Denetçiler Kurulu Başkanı ve ANDAF (İtalya Finans Direktörleri Derneği) Denetçiler Kurulu Üyesi olarak hareket etmiştir. Sergio Duca, 2008 - 2016 yılları arasında Orizzonte SGR S.p.A.nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Mayıs 2015 tarihine kadar Exor S.p.A.nın Kanuni Denetçiler Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olup, Nisan 2015 tarihine kadar GTechin Kanuni Denetçiler Kurulu Başkanlığı ve denetçiliği görevlerinde bulunmuştur. Nisan 2010 tarihine kadar Tosetti Value SIM’nin Kanuni Denetçiler Kurulu Başkanı, Sella Gestioni SGR’nin Bağımsız Direktörü ve Mayıs 2019’a kadar ise Enel S.p.A.nın Kanuni Denetçiler Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Sergio Duca ayrıca, Compagnia di San Paolo Okul Vakfı ve ISPI (İtalya Uluslararası Siyaset Çalışmaları Enstitüsü) Denetçiler Kurulu Başkanı, Intesa San Paolo Onlus Vakfı Denetçiler Kurulu Üyesi, Nedcommunity Yönetim Kurulu Üyesi ve OSAI Automation System S.p.A şirketine Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak hareket etmektedir.
DEVAMINI OKU
Neslihan Tonbul
BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1981 yılında Rutgers Üniversitesi Ekonomi ve Siyasal Bilgiler bölümünden yüksek derece ile mezun olan Neslihan Tonbul, 1983 yılında The Fletcher School of Law and Diplomacy - Tufts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Ekonomik Gelişme dallarında yüksek lisansını tamamladı. 1983-2008 yılları arasında çeşitli uluslararası finans kuruluşlarının (The Irving Trust Company, The Bank of New York ve BNY Mellon) New York, Londra ve İstanbul temsilciliklerinde üst düzey yönetici görevlerine getirildikten sonra, Ortadoğu, Afrika, Doğu Avrupa ve Türkiye’yi kapsayan bölge müdürü olarak görevlendirildi. 2008’den bu yana Türkiye’nin önde gelen holdinglerinde ve kurumlarında yönetim kurulu üyeliklerine devam eden Neslihan Tonbul; Tofaş, Petkim, Alarko Holding ve Vakıfbank International’daki yönetim kurulu üyelik görevlerine devam etmektedir. Harvard Business School’da eğitim alarak CFEG ile Aile Şirketleri Yönetimi konusunda uzmanlaşan Tonbul, 2017’den bu yana Koç Üniversitesinde, Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Aile Şirketleri Yöneti̇mi” üzerine dersler vermektedir.
DEVAMINI OKU

​​​​