​​​​​​

Ömer M. Koç
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Columbia College’dan (ABD) 1985 yılında BA derecesiyle mezun olmuştur. Bir sene Kofisa Trading’de çalışmıştır. 1989’da Columbia Business School’dan MBA derecesi almıştır. Ramerica Intl. Inc.’de çalıştıktan sonra, 1990 yılında Koç Topluluğu’na katılmıştır. Koç Holding’de Finansman Koordinatörlüğü, Enerji Grubu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olmuş, Mayıs 2008’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir. Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ömer M. Koç; 6 Nisan 2016’dan bu yana Tofaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.
DEVAMINI OKU
Sergio Marchionne
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
Sergio Marchionne yükseköğrenimini Kanada’da Toronto Üniversitesi’nde felsefe ve hukuk dallarında lisans eğitimi ile Windsor Üniversitesi’nde ticaret dalında lisansüstü eğitimi ile tamamlamıştır. Dava avukatı, hukuk müşaviri ve yeminli muhasebecidir. 2003 yılında Fiat S.p.A Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Marchionne, 2004’te CEO olarak atanmıştır. 2009 yılında Chrysler Group LLC’de CEO ve 2011 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Mayıs 2010’da Exor S.p.A şirketinin Yönetim Kurulu’na katılmıştır. Aynı zamanda 2011’de Fiat S.p.A’den ayrılarak kurulan ve CNH, Iveco ile FiatcPowertrain Industrial’ı bünyesinde bulunduran Fiat Industrial S.p.A’in Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Marchionne 2013 yılında yeniden Avrupa Otomobil Üreticileri Derneği (ACEA)’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Philip Morris International Inc’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Peterson Uluslararası Ekonomi Enstitüsü’nün Yönetim Kurulu Üyesi, ABD ve İtalya Konseyi’nin İtalya kolunun başkanıdır. 2014 yılında FCA’ya CEO olarak atanan Marchionne, aynı yıl Ferrari S.p.A.’in de Başkanlığı’na getirilmiştir. Marchionne aynı zamanda Giovanni Agnelli Vakfı’nın daimi üyesidir ve Cavaliere del Lavoro nişanıyla onurlandırılmıştır.
DEVAMINI OKU
Cengiz Eroldu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ - CEO
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Cengiz Eroldu, 1993-1995 yılları arasında İtalya’da LUISS Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Eroldu, iş yaşamına 1989 yılında Koç Holding’de Denetim Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Tofaş’a Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdür Yardımcısı olarak atanan Eroldu, 2001-2008 yılları arasında Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdürlüğü, Bütçe ve Kontrol Müdürlüğü ve 2008-2015 arasında da Mali Direktörlük görevlerini yerine getirmiştir. Eroldu, Ocak 2015’ten bu yana Tofaş Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Temel Kamil Atay 
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Yönetim Kurulu Üyesi Temel Kamil Atay, İTÜ Makine Mühendisliği mezuniyetinin ardından Wayne State Üniversitesi (ABD) İşletme Bölümü’nde ihtisas yapmıştır. Koç Topluluğu’na 1966 yılında katılmış, Otoyol Sanayi A.Ş. ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinin yanı sıra Koç Holding bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2000-2001 yıllarında Koç Holding’in CEO’luğunu yapmıştır. 1996 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.
DEVAMINI OKU
Levent Çakıroğlu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Yönetim Kurulu Üyesi Levent Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, University of Illinois’den yüksek lisans derecesini almıştır. İş yaşamına 1988’de Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak başlamıştır. Ardından, 1997-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Koç Holding’e 1998 yılında Mali Grup Koordinatörü olarak katılmış, 2002-2007 yılları arasında Koçtaş Genel Müdürlüğü, 2007-2008 yıllarında Migros Genel Müdürlüğü, 2008-2015 yıllarında Arçelik Genel Müdürlüğü ve 2010-2015 yıllarında da Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2015’te Koç Holding CEO Vekili olarak atanan Çakıroğlu, Nisan 2015’ten bu yana Koç Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır. 2016 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.
DEVAMINI OKU
Alfredo Altavilla
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Milano Katolik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Alfredo Altavilla, kariyerine aynı üniversitede asistan olarak başlamıştır. 1990 yılında, Fiat Auto’ya katılmış, burada ilk olarak stratejik planlama ve ürün geliştirme alanlarında uluslararası girişimlere odaklanmıştır. 1995 yılında, Fiat Auto Pekin Ofisi Başkanı ve 1999 yılında Asya Operasyonları Başkanı olarak atanmıştır. 2004 yılında FGP (Fiat/GM Powertrain JV) Başkanlığı’na ve Fiat Auto’nun İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcılığı’na getirilmiştir. 2005 yılında ise Tofaş’a CEO olarak atanmıştır. Bu sırada İş Geliştirme Bölümü’ndeki rolünü sürdürmüştür. 2006’da, FPT-Fiat Powertrain Technologies’e CEO olarak atanmıştır. 2009 yılında da Chrysler Group LLC’de Yönetim Kurulu Üyesi olmuş ve Ekim 2009’da Fiat Grup için İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 2010-2012 yılları arasında Iveco’nun CEO’su olmuştur. Ayrıca Ocak 2011’den Kasım 2012’ye kadar, Fiat Endüstriyel İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Kasım 2012’de Fiat Grubu’nın Avrupa, Afrika ve Orta Doğu Bölgelerinden (EMEA) sorumlu CEO görevine atanmıştır. Ayrıca 2011 yılından beri Fiat Grup İşletme Konseyi Üyesi ve İş Geliştirme Başkanı’dır.
DEVAMINI OKU
İsmail Cenk Çimen
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
İsmail Cenk Çimen, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından yükseköğrenimini ABD’de Stanford ve Los Angeles California üniversitelerinde Yönetici Geliştirme programıyla sürdürmüştür. Koç Topluluğu’na 1991’de Nasoto’da Yetiştirme Elemanı olarak başlamış, 1993-1996 yıllarında Otosan Pazarlama’da Satış Koordinatörlüğü, Bölge Müdürlüğü ve İthalat Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 1996-1998 yıllarında Ford Otosan’da Filo Satış Müdürlüğü yapmış, 1998 yılında Otokoç Ankara’ya Genel Müdür olarak atanmıştır. 2001 yılında Otokoç çatısı altında birleştirilen şirketlerin Genel Müdürlüğü’ne, 2005 yılında Otokoç’la birlikte Birmot’un Genel Müdürlüğü’ne atanmış, yine aynı yıl Avis Araç Kiralama da kendisine bağlanmıştır. Haziran 2009’dan bu yana Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Giorgio Fossati
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Giorgio Fossati, yükseköğrenimini İtalya’da Torino Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1988 yılında Iveco S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’nde başlamıştır. 1999 yılında Fiat S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’ne katılmıştır. 2002 yılında FCA Italy S.p.A.’nın Genel Danışmanı olmuştur. 2011 yılından bu yana FCA’nın EMEA Bölgesi Genel Danışmanı ve Fiat Chrysler Automobiles N.V.’nin Kurumsal Genel Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Fossati aynı zamanda FCA US LLC, FCA Italy S.p.A., Teksid S.p.A., Fiat Chrysler Finance S.p.A., Fidis S.p.A., FCA Partecipazioni S.p.A., Fiat Chrysler Risk Management S.p.A., Abarth & C. S.p.A.’da Yönetim Kurulu Üyesi ve FCA Poland S.A.’da İcra Kurulu Üyesi’dir.
DEVAMINI OKU
Sergio Duca
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
DEVAMINI OKU
Neslihan Tombul
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
DEVAMINI OKU

​​​​