​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Ömer M. Koç
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Columbia College’dan (ABD) 1985 yılında BA derecesiyle mezun olmuştur. Bir sene Kofisa Trading’de çalışmıştır. 1989’da Columbia Business School’dan MBA derecesi almıştır. Ramerica Intl. Inc.’de çalıştıktan sonra, 1990 yılında Koç Topluluğu’na katılmıştır. Koç Holding’de Finansman Koordinatörlüğü, Enerji Grubu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olmuş, Mayıs 2008’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir. Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ömer M. Koç; 6 Nisan 2016’dan bu yana Tofaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.
DEVAMINI OKU
Samir Cherfan
YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ
Samir Cherfan yüksek öğrenimini, Polytech Sorbonne Paris Mühendislik Bölümü’nde tamamlamıştır. Cherfan, kariyerine 1992 yılında Renault Grubu'nda başlamış, ilk 11 yıl boyunca araştırma, mühendislik, modül geliştirme ve üretiminde çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Cherfan 2003 yılında uluslararası pazarlar için tasarlanmış orta sınıf modellerin program direktörü, 2010 yılında ise Renault Retail Group’nda Doğu Paris perakende ağının Genel Müdürü olarak atanmıştır. Cherfan, 2012 yılında Orta Doğu'da Nissan Group'ta Satış ve Pazarlama Direktörü, 2013 yılında aynı bölümün Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Cherfan, Groupe PSA'ya 2017 yılında Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak katılmış, 2019 yılında MEA Bölge Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Samir Cherfan Ocak 2020'den itibaren, Orta Doğu ve Afrika Operasyon Direktörü ve Küresel İcra Kurulu Üyesi görevlerini üstlenmektedir.
DEVAMINI OKU
Cengiz Eroldu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ - CEO
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Cengiz Eroldu, 1993-1995 yılları arasında İtalya’da LUISS Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Eroldu, iş yaşamına 1989 yılında Koç Holding’de Denetim Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Tofaş’a Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdür Yardımcısı olarak atanan Eroldu, 2001-2008 yılları arasında Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdürlüğü, Bütçe ve Kontrol Müdürlüğü ve 2008-2015 arasında da Mali Direktörlük görevlerini yerine getirmiştir. Eroldu, Ocak 2015’ten bu yana Tofaş Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Temel Kamil Atay
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Yönetim Kurulu Üyesi Temel Kamil Atay, İTÜ Makine Mühendisliği mezuniyetinin ardından Wayne State Üniversitesi (ABD) İşletme Bölümü’nde ihtisas yapmıştır. Koç Topluluğu’na 1966 yılında katılmış, Otoyol Sanayi A.Ş. ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinin yanı sıra Koç Holding bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2000-2001 yıllarında Koç Holding’in CEO’luğunu, 1996-2019 yılları arasında Koç Holding Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.
DEVAMINI OKU
Levent Çakıroğlu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Yönetim Kurulu Üyesi Levent Çakıroğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, University of Illinois’den yüksek lisans derecesini almıştır. İş yaşamına 1988’de Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak başlamıştır. Ardından, 1997-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Koç Holding’e 1998 yılında Mali Grup Koordinatörü olarak katılmış, 2002-2007 yılları arasında Koçtaş Genel Müdürlüğü, 2007-2008 yıllarında Migros Genel Müdürlüğü, 2008-2015 yıllarında Arçelik Genel Müdürlüğü ve 2010-2015 yıllarında da Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2015’te Koç Holding CEO Vekili olarak atanan Çakıroğlu, Nisan 2015’ten bu yana Koç Holding CEO’su olarak görev yapmaktadır. 2016 yılından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.
DEVAMINI OKU
Christian André Chapelle
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Christian André Chapelle, French Petroleum Enstitüsü Motor Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine ve INSA of Lyon Makine Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. 1987'den itibaren Chapelle, Stelllantis'te Güç Aktarma Organları Program ve Planlama Direktörü ve Peugeot Motosiklet Motor Fabrikası Direktörlüğü gibi farklı pozisyonlarda hizmet vermiştir. 2009'dan 2018'e kadar MEA bölgesine katılmadan önce Chapelle, PSA grubu için dünya çapında Güç Aktarma Organları ve Şasi Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Christian André Chapelle bugün Stellantis Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Operasyon Performansı Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Melih Poyraz
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Melih Poyraz, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamış, Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku ve Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan Business School’da MBA yüksek lisans derecelerini almıştır. Ardından Northwestern Üniversitesi Hukuk Fakultesi’nde Juris Doctor derecesine hak kazanmıştır. ABD İllinois Barosuna kayıtlı avukat olan Poyraz, iş yaşamına 2001 yılında Ernst&Young firması Türkiye ofisinde danışman olarak başlamış, 2004-2014 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapmıştır. Koç Grubu bünyesine 2014 yılında Arçelik Risk Direktörü olarak katılan Poyraz, 2015-2020 yılları arasında Koç Holding CEO Ofis Koordinatörlüğü görevini üstlenmiş olup 2021 yılının Ocak ayından bu yana Koç Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Giorgio Fossati
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Giorgio Fossati, yükseköğrenimini İtalya’da Torino Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1988 yılında Iveco S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’nde başlamıştır. 1999 yılında Fiat S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’ne katılmıştır. 2002 yılında FCA Italy S.p.A.’nın Genel Danışmanı olmuştur. 2011 yılından bu yana FCA’nın EMEA Bölgesi Genel Danışmanı ve Fiat Chrysler Automobiles N.V.’nin Kurumsal Genel Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Fossati aynı zamanda FCA US LLC, FCA Italy S.p.A., Teksid S.p.A., Fiat Chrysler Finance S.p.A., Fidis S.p.A., FCA Partecipazioni S.p.A., Fiat Chrysler Risk Management S.p.A., Abarth & C. S.p.A.’da Yönetim Kurulu Üyesi ve FCA Poland S.A.’da İcra Kurulu Üyesi’dir.
DEVAMINI OKU
Sergio Duca
BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Milano Bocconi Üniversitesi Ekonomi ve İşletme alanlarından dereceyle mezun olan Sergio Duca, yetkili uzman muhasebeci ve denetçi olarak, PricewaterhouseCoopers ağı aracılığıyla İtalya’da borsaya kote birçok şirketin dış denetçiliğini yapmış ve geniş bir deneyim elde etmiştir.

Sergio Duca, 1997 - 2007 yılları arasında PricewaterhouseCoopers S.p.A.’da başkanlık görevi yapmıştır. Ayrıca Duca, 2022 yılına kadar Fondazione per la Scuola of Compagnia di San Paolo’nun Denetim Kurulu Başkanlığı; Silvio Tronchetti Provera Vakfı Denetim Kurulu Başkanlığı; 2016 yılına kadar Compagnia di San Paolo Denetim Kurulu Başkanlığı; Edison Vakfı Danışma Kurulu Üyeliği ve Bocconi Üniversitesi geliştirme komitesinin yanı sıra Bocconi Mezunlar Derneği Denetim Kurulu Başkanlığı ve ANDAF'ın (İtalyan Finans Baş Sorumluları Birliği) Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

Sergio Duca daha önce 2019'dan 2022'ye kadar Nedcommunity Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 2017'den 2022'ye kadar BasicNet S.p.A.'nın Yasal Denetçileri Üyesi; 2010'dan 2019'a kadar Enel S.p.A.'nın Yasal Denetçiler Kurulu Başkanı; 2008'den 2016'ya kadar Orizzonte SGR S.p.A.'nın Yönetim Kurulu Başkanı; 2015 yılına kadar Exor S.p.A.'nın Yasal Denetçiler Kurulu Başkanı ve GTech'in Yasal Denetçiler Kurulu Başkanı ve etkin denetçisi; 2010'dan 2013'e kadar ASTM S.p.A.'nın Yönetim Kurulu Üyesi ve ASTM S.p.A.'nın Denetim Komitesi Başkanı; Tosetti Value SIM'in Yasal Denetçiler Kurulu Başkanı ve 2010 yılına kadar Sella Gestione SGR'nin bağımsız direktörü görevlerinde bulunmuştur.

Sergio Duca, 2016 yılından bu yana Ferrari N.V.'nin Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmektedir. Duca, Ferrari N.V’de 2018'de İcracı Olmayan Kıdemli Direktörü, 2016'da Denetim Komitesi Başkanı olarak atanmıştır. Duca ayrıca ISPI (Uluslararası Politika Araştırma Enstitüsü) denetim kurulu başkanı ve Intesa San Paolo Foundation Onlus'un Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sergio Duca, 2022'den itibaren Ferrovie dello Stato Italiane S.p.A.'nın Yasal Denetçileri üyesi ve 2020 yılından bu yana OSAI Automation System S.p.A.'nın bağımsız yönetim kurulu üyesidir. Duca, 2020 yılında itibaren Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.'nin bağımsız yönetim kurulu üyeliğini sürdürmekte, aynı zamandaTofaş’ın nin direktörü, ayrıca Tofaş'ın kurumsal yönetim komitesi, risk yönetim komitesi ve denetim komitesi üyeliğini sürdürmektedir.
DEVAMINI OKU
Neslihan Tonbul
BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1981 yılında Rutgers Üniversitesi Ekonomi ve Siyasal Bilgiler bölümünden yüksek derece ile mezun olan Neslihan Tonbul, 1983 yılında The Fletcher School of Law and Diplomacy - Tufts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Ekonomik Gelişme dallarında yüksek lisansını tamamladı. 1983-2008 yılları arasında çeşitli uluslararası finans kuruluşlarının (The Irving Trust Company, The Bank of New York ve BNY Mellon) New York, Londra ve İstanbul temsilciliklerinde üst düzey yönetici görevlerine getirildikten sonra, Ortadoğu, Afrika, Doğu Avrupa ve Türkiye’yi kapsayan bölge müdürü olarak görevlendirildi. 2008’den bu yana Türkiye’nin önde gelen holdinglerinde ve kurumlarında yönetim kurulu üyeliklerine devam eden Neslihan Tonbul; Tofaş, Petkim, Alarko Holding ve Vakıfbank International’daki yönetim kurulu üyelik görevlerine devam etmektedir. Harvard Business School’da eğitim alarak CFEG ile Aile Şirketleri Yönetimi konusunda uzmanlaşan Tonbul, 2017’den bu yana Koç Üniversitesinde, Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Aile Şirketleri Yöneti̇mi” üzerine dersler vermektedir.
DEVAMINI OKU

​​​​