Sosyal hayata değer katan kurum

Tofaş olarak, çalışanlarımıza sosyal hayatlarını zenginleştirebilecekleri aktivite ve fırsatlar sunuyoruz. Böylelikle başarılı iş sonuçlarına ulaşırken hem birlikte keyifli vakit geçiriyor hem de kişisel gelişime katkı sağlıyoruz.

Koç Topluluğu ve Koç’lu olmak ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. Stellantis ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

Kulüpler
Çalışanlarımızın gönüllülük esasıyla oluşturdukları 26 kulüp ve 10 spor dalındaki takımlar faaliyetlerini aktif olarak sürdürüyor. Sosyal kulüpler bünyesinde, konser, sergi, gösteri ve konferans gibi yılda ortalama 200 kültürel, sanatsal ve sportif etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklere her yıl 50 binin üzerinde çalışan ve yakınları katılmaktadır.
Sosyal Tesisler
Bursa fabrikamızda bulunan sosyal tesisler tüm çalışanlarımıza, eşleri ve çocuklarıyla birlikte kullanım olanağı sunuyor. Tesisler, özel günlerde ve organizasyonlarda bir araya gelme fırsatı da yaratıyor.
Tofaş Spor Kulübü
Tofaş Spor Kulübü, yüzme, basketbol, futbol yaz okulları açarak çalışan çocuklarımız için spor olanakları sağlamaktadır. Çalışanlarımız tüm hafta boyunca fabrika alanı içinde bulunan Mustafa V. Koç Spor Salonu’nu, profesyonel eğitmen eşliğinde fitness ve basketbol sahalarını ve tenis kortlarını kullanabiliyorlar. İstanbul çalışanlarımız ise profesyonel eğitmen eşliğinde şirket içerisinde yer alan spor salonunu kullanabiliyorlar.
Kooperatif
Tofaş Tüketim Kooperatifi hem fiziki olarak hem de web üzerinden tüm çalışanlarımızın hizmet veriyor. Çalışanlarımız, mağazadan indirimli alışverişler yapabiliyor, alışverişlerini bordrolarına yansıtabiliyor.
FabriCafe / İl Cafe
Bursa’da FabriCafe, İstanbul Genel Müdürlük’te ise İl Cafe, çalışanlarımıza alternatif yiyecek ve içecek hizmeti veriyor.
Çalışan Destek Programı
Çalışan Destek Programı; tıbbi, psikolojik, mali ve hukuki konulardaki uzman desteğiyle çalışanlarımıza kişisel sorunlarını çözmeleri için bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Çalışanlarımızın 7/24 Saat yararlanabileceği program sayesinde iş-özel hayat dengesini kurmalarına yardımcı oluyoruz.
Koç Ailem
Koç Ailem Programı Koç Topluluğu çalışanının yaşam kalitesini yükseltmesini sağlıyor. Çalışanlarımız, Koç Topluluğu Şirketleri’nin ürün ve hizmetlerinden sağlanan özel avantajlara, Koç Topluluğu tarafından organize edilen etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılma imkanına, düzenlenen dönemsel kampanyalarla da ekstra avantajlara sahip olabiliyorlar.
Tofaş Bursu
Çalışanlarımızın farklılaşan gelişim ihtiyaçlarına destek olmak, çalışan çocuklarının eğitimini desteklemek ve üstün başarıları teşvik etmek, çalışanımızın vefatı durumunda çocuklarının eğitimlerini tamamlamalarını desteklemek amacıyla Burs Komisyonumuz tarafından başvurular değerlendiriliyor ve çalışanlarımıza sunuluyor.
Vehbi Koç Bursu
Vehbi Koç Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle, 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla yetenekli fakat maddi imkanları yetersiz gençleri desteklemektedir. Vehbi Koç Vakfı’nın meslek lisesi ve üniversite ağırlıklı olarak burs verdiği öğrenci sayısı 45 bini aşmıştır.
Değer Yaratanlar
Çalışanlarımız, Değer Yaratanlar sürecinde kazandıkları puanların takibini kooperatif sistemi üzerinden yapabiliyor; bu puanları personele özel indirimler ve anlaşmaların sağlanmış olduğu mağazalarda diledikleri gibi harcayabiliyor.

Çalışanlarımıza güvenli, dinamik, insana değer verilen, gelişim odaklı bir çalışma ortamı sunuyoruz.

Sen de aramıza katıl!

​​

​​​​​