​​​​

​​

TÜRKİYE'NİN EN TECRÜBELİ
KALIP ÜRETİCİSİ

Tofaş Kalıp Atölyesi, 1980 yılından bu yana Türkiye'nin önde gelen kalıp üreticilerinden biridir. G1 Tandem ve transfer kalıplarını üretme kapasitesi ile Tofaş, hem yapısal hem de panel parça kalıplarının mühendislik ve üretiminde önemli bir deneyime sahiptir. Tofaş Kalıp Atölyesi, çelik parçalardaki yetkinliğinin yanı sıra alüminyum dış ve iç panellerde de rekabetçidir. Makro fizibiliteden nihai validasyona kadar kalıp üretim süreçlerini yönetme kabiliyetine sahip olan Tofaş Kalıp Atölyesi, güçlü proje yönetimi ve kalite seviyesi ile 40 yıldır Avrupa ve LATAM ülkelerindeki müşterileri için güvenilir bir iş ortağı olmuştur.

MÜHENDİSLİKTEN DEVREYE ALMAYA

Tofaş Kalıp Atölyesi, kalıp mühendisliği konusundaki yüksek yetkinliği ile yeni bir araç modelinin tam kapsamlı fizibilitelerini gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede Tofaş Kalıp Atölyesi, makro fizibiliteden ana hat denemelerine kadar kalıp üretim faaliyetlerini yönetebilmektedir.

MÜHENDİSLİK

Tofaş Kalıp Atölyesi, son derece yetkin mühendis ekibi ile mühendislik aşamasında yapılabilirlik analizi, proses tasarımı, 3 boyutlu kalıp tasarımı, yapısal & kinematik analiz ve geri esneme kompanzasyonu gerçekleştirebilmektedir. Tofaş Kalıp, kalıp proses tasarımı yanı sıra aynı zamanda üretim proseslerini de geliştirir. Tofaş Kalıp Atölyesi, kalıp imalatı konusunda 15'ten fazla onaylı patente sahiptir. Üst düzey kalıp ve tasarım süreçlerinin yanı sıra proje yönetimi ve kalıp tasarım otomasyonu için yazılımlar geliştirmiştir.

ÜRETİM

Tofaş Kalıp Atölyesi 300 bin saat/yıl kapasitesi ile G1-G2-G3 kalıp setlerinin üretim ve devreye almasını yapabilmektedir.

Tofaş Kalıp, yetkinlik ve teknoloji alanında kendini geliştirmek için bulduğu fırsatları sürekli değerlendirmektedir. Atölye, makine parkı, verimlilik ve kalite sağlayan görsel kontrol sistemleri, hassas titreşim sensörleri ve parametre yönetimi gibi Endüstri 4.0 çözümleri ile donatılmıştır.

KAPASİTE

300K saat/yıl

TEZGAH
PARKURU

10 CNC Tezgah

DENEME
PRESLERİ

2100 tona kadar 12 deneme presi

ÖLÇÜM

5 eksen CMM tezgahı 3d Atos ölçüm cihazı

YARDIMCI
TEZGAHLAR

5 eksen lazer tezgahı, Tel erezyon

Tofaş Kalıp Atölyesi, çeşitli OEM'ler için Gövde Yan Dış Paneller konusunda yetkinliklerini geliştirmiş, 20 yılda 18 kalıp seti üretimini tamamlamıştır.

ALÜMİNYUM YETKİNLİK

Otomotiv sektöründe alüminyum kullanımının artmasıyla birlikte Tofaş Kalıp, bu alandaki yetkinliğini geliştirerek Maserati Grecale'nin kalıp üretim projesine alüminyum dış ve iç kapı kalıpları üretmiştir.

KALİTE GÜVENCESİ

Tofaş Kalıp, sadece parça kalitesi için değil, aynı zamanda kalıp kalitesi için tasarımdan teslimata kadar tüm süreçleri kontrol etmektedir.

İLK PARÇADA %85 GEOMETRİ

Kalıp Atölyesi, A sınıfı yüzey kompanzasyonu gerçekleştirerek geometri hedeflerine etkin bir şekilde ulaşmasını sağlar.

KALIP AKADEMİSİ

Tofaş içerisindeki Kalıp Akademi Programı kapsamında ekibin yetkinlikleri sürekli geliştirilmektedir.

MÜŞTERİLER

Referans listesi talep üzerine paylaşılmaktadır.

İLETİŞİM

E-posta : infodieshop@tofas.com.tr

Telefon : +90 224 261 03 50 | 7986

​​