​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Bir aracın üretim yolculuğuna tanık olun!

Tofaş, sizleri otomobil üretim sürecinin heyecanına tanıklık etmeye davet ediyor. Üretim hacmi, ihracat performansı, ar-ge yetkinlikleri ve 6 bine yakın çalışanı ile Tofaş bugün Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarındandır. Türkiye otomotiv sektöründe ilk kez hayata geçirilen Tofaş Fabrika Gezisi’nde, presten montaja tüm üretim alanlarını rehber eşliğinde deneyimleyebilirsiniz.

KATILIM KOŞULLARI
GEZİ GÜNLERİ VE SAATLERİ
ÜCRET
TOFAŞ FABRİKA GEZİSİ İŞ GÜVENLİĞİ VE
GÜVENLİK KURALLARI
İLETİŞİM

KATILIM KOŞULLARI

- Grup ya da bireysel olarak rezervasyon yapabilirsiniz.

- Fabrika ziyaretlerine 13 yaşın altındakiler iş güvenliği kurallarımız gereği kabul edilmemektedir. 13-18 yaş arası öğrenciler velileri nezaretinde olması koşulu ile fabrikamıza ziyaret amaçlı olarak kabul edilmektedir.

- Gezi güzergahındaki tüm alanlar engelli erişimine uygun olmadığından şu an için maalesef ziyaret kabul edilememektedir. Engelli bireylere ziyaret imkanı sağlanması için çalışmalarımız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

- Katılımcı sayısı en fazla 19 kişi olabilir.

- Rezervasyon yapıldıktan sonra size gönderilen e-posta içerisindeki bağlantıya tıklayarak 48 saat öncesine kadar değişiklik ve/veya iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

GEZİ GÜNLERİ VE SAATLERİ

Gezi günlerine kayıt formu alanından bakabilirsiniz.

- Gezi saatinden en geç 30 dakika önce resepsiyondan giriş yapılması gerekmektedir.

- Hafta sonları ve resmi tatillerde gezi yapılmamaktadır.

- Kabul edilen ziyaret talepleriniz üretim koşulları ve diğer nedenlerle TOFAŞ tarafından iptal edilebilir veya size farklı bir tarih önerilebilir. Olası bir durumda size bilgi verilecektir.

- Üretim şartlarına bağlı olarak gezi güzergahı değişiklik gösterebilir.

ÜCRET

Ücret Fabrika Gezisi Kayıt Formu’nun devamında yönlendirileceğiniz Türk Eğitim Vakfı’nın online bağış sistemi üzerinden Tofaş Gezisi Eğitim Fonu’na bağış olarak tahsil edilecektir. Türk Eğitim Vakfı aracılığı ve misyonu doğrultusunda Tofaş Gezisi Eğitim Fonu altında toplanan bağışlar ile başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği verilerek, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini desteklemek amacıyla kullanılacaktır.

Gezi Ücreti : 100 TL


TOFAŞ FABRİKA GEZİSİ İŞ GÜVENLİĞİ VE GÜVENLİK KURALLARI

- Fabrika gezilerine 13 yaşın altındakiler iş güvenliği kurallarımız nedeniyle kabul edilmemektedir. 13-18 yaş arası öğrenciler, öğretmenleri veya velileri nezaretinde olması koşulu ile gezilere kabul edilmektedir.

- Bilgi güvenliği politikamız nedeniyle fabrika içinde çekim yapılması yasaktır. Yanınızda bulunan kamera ve fotoğraf makinasını girişte güvenliğe teslim ediniz. Cep telefonlarını fotoğraf çekimi amaçlı kullanmayınız.

- Fabrika içerisine silah, delici/kesici ve benzeri aletlerle girilmez. Yanınızda bulunan bu tür malzemeleri giriş öncesi emniyete alınmak üzere güvenliğe bildirerek teslim ediniz.

- Gezi Sorumlunuz tarafından size sağlanacak kişisel koruyucu malzemelerin belirtilen noktalarda ve uygun şekilde kullanılması zorunludur.

- Gezi için rahat kıyafetler ve ayakkabılar giymenizi öneririz. İş güvenliği kurallarımız gereği, atölyelere kol ve bacakları açıkta bırakan kısa kollu giysiler, şort ve benzeri kıyafetlerle girilmesi tehlikeli ve yasaktır.

- Kalp pili kullanan misafirlerimizin belli alanlara girişine izin verilmemektedir. Gezi Sorumlunuzu bununla ilgili mutlaka bilgilendiriniz.

- Bina içi ve dışında yer alan yaya yollarından yürümeniz ve yaya geçitlerini kullanmanız gerekmektedir.

- Güvenliğiniz açısından makina, ekipman ve benzeri aparatlara dokunulması kesinlikle yasaktır.

- Fabrika gezisi esnasında kulaklıkların kesintisiz çalışması için sürekli olarak kulağınızda takılı olmasına ve gruptan uzaklaşmamaya özen gösteriniz.

- Size verilecek olan güvenlik amaçlı yaka kartını ziyaret süresince kıyafetiniz üzerinde görünecek şekilde asılı olarak taşıyınız. Çanta içinde veya elde taşımayınız.

- Ziyaretiniz süresince gezi sorumlunuzdan ayrılmayınız. Gezi sorumlunuzdan bağımsız bir şekilde, refakatsiz olarak fabrika içinde gezilmesi yasaktır.

- Acil durumlarda Gezi Sorumlunuz ile birlikte kalınız, sizi en yakın noktadan güvenli bir şekilde bina dışına çıkaracaktır.

- Fabrika gezisi esnasında elde edeceğiniz TOFAŞ’a ait gizli ve özel bilgileri her ne sebeple olursa olsun hiç kimseye ifşa etmeyeceğinizi kabul etmiş bulunmaktasınız. Aksi durumun tespiti halinde TOFAŞ her türlü tazminat hakkını saklı tutar.

- Fabrika gezisi kurallarına tam olarak uymanız beklenmektedir. Eğer bir grubu temsilen başvuru yapıyorsanız, bu kuralları tüm katılımcılar ile paylaştığınızdan emin olunuz. Kurallara uygun hareket edilmediği durumda TOFAŞ, kişinin/grubun geziye katılımını iptal edebilir.

- Ziyaretçi otoparkı Fiat, Fiat Professional, Lancia, Alfa Romeo ve Jeep marka araçlarla belirli sayıda engelli araçlarına tahsis edilmiştir. Fiat, Fiat Professional marka harici araç sahiplerinin görevlilerin yönlendirmelerine uymalarını rica ederiz.

İLETİŞİM

e-posta: fabrika.gezileri@tofas.com.tr

Tel: 0224 261 03 50 (Dahili: 8012)

**E-posta veya telefonla rezervasyon kabul edilmemektedir.