​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Ömer M. Koç
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Columbia Üniversitesi’ne bağlı Columbia College’da (ABD) Eski Yunan Dili ve Kültürü alanında gördüğü lisans eğitimini 1985 yılında tamamlamıştır. Bir sene İsviçre’de Kofisa Trading’de çalışmıştır. 1989 yılında Columbia Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden MBA derecesi almıştır. 1989-1990 yılları arasında New York merkezli Ramerica Intl. Inc.’de görev aldıktan sonra, 1990 yılında Koç Topluluğu’na katılmıştır. Koç Holding’de Finansman Koordinatörlüğü, Enerji Grubu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2004 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olmuş, Mayıs 2008’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir. Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Nisan 2016’dan bu yana da Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ömer M. Koç; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı, Türk Eğitim Vakfı Mütevelliler Heyeti Başkanlığı, Geyre Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanlığı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Mütevelliler Kurulu Başkanlığı, Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanlığı ve diğer bazı Koç Topluluğu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.
DEVAMINI OKU
Samir Cherfan
YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ
Samir Cherfan yüksek öğrenimini Polytech Sorbonne Paris Mühendislik Bölümü’nde tamamlamıştır. Kariyerine 1992 yılında Renault Grubu’nda başlamış; 2003 yılında Program Direktörü, 2010 yılında ise Renault Perakende Grubu’nda Doğu Paris perakende ağının Genel Müdürü olarak atanmıştır. Cherfan, 2012 yılında Orta Doğu’da Nissan Group’ta Satış ve Pazarlama Direktörü olmuş, 2013 yılında Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Cherfan, Groupe PSA’ya 2017 yılında Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak katılmış, 2019 yılında Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Samir Cherfan Ocak 2020’den bu yana, Stellantis’in Orta Doğu ve Afrika Operasyon Direktörü ve Küresel İcra Kurulu Üyesi görevlerini üstlenmektedir.
DEVAMINI OKU
Cengiz Eroldu
YÖNETİM KURULU ÜYESİ - CEO
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Cengiz Eroldu, 1993-1995 yılları arasında İtalya’da LUISS Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Eroldu, iş yaşamına 1989 yılında Koç Holding’de Denetim Uzmanı olarak başlamıştır. 1995 yılında Tofaş’a Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdür Yardımcısı olarak atanan Eroldu, 2001-2008 yılları arasında Muhasebe ve Endüstriyel Kontrol Müdürlüğü, Bütçe ve Kontrol Müdürlüğü ve 2008-2015 arasında da Mali Direktörlük görevlerini yerine getirmiştir. Eroldu, 2015 yılından bu yana Tofaş Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır. Cengiz Eroldu 2022 yılı itibariyle Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) başkanlığı görevini de yürütmektedir.
DEVAMINI OKU
Temel Kamil Atay
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Temel Kâmil Atay, İTÜ Makine Mühendisliği mezuniyetinin ardından Wayne State Üniversitesi (ABD) İşletme Bölümü’nde ihtisas yapmıştır. Koç Topluluğu’na 1966 yılında katılmış, Otoyol Sanayi A.Ş. ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerinin yanı sıra Koç Holding bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. 2000-2001 yıllarında Koç Holding’in CEO’luğu görevini üstlenmiştir. 1996-2019 yılları arasında Koç Holding Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.
DEVAMINI OKU
Kenan Yılmaz
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1983 yılında mezun olmuştur. 1984’te İstanbul Barosu’na girmiştir. New Orleans Tulane Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Uluslararası Ticaret alanında yüksek lisans ve Koç Üniversitesi’nde Executive MBA derecelerini almıştır. İş yaşamına 1989 yılında Koç Holding’de Hukuk Müşaviri olarak başlamıştır. 2000-2006 yılları arasında Baş Hukuk Müşaviri Yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür. 2006-2021 yılları arasında Koç Holding Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapmış, 2021 yılı başından itibaren Uyum Programı’ndan da sorumlu olarak Baş Hukuk ve Uyum Müşaviri unvanını almıştır. Kenan Yılmaz, aynı zamanda Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca, diğer bazı Koç Topluluğu şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Bu görevlerine ek olarak, Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı Kurucu Üyesi, Türkiye Sualtı Arkeoloji Vakfı (TINA) Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD Üyesidir.
DEVAMINI OKU
Silvia Vernetti Blina
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Yüksek öğrenimini Barselona Katolonya Politeknik Üniversitesi Mühendislik alanında tamamlayan Silvia Vernetti Blina stratejik planlama, iş geliştirme ve finansal iş yönetimi konularında deneyim sahibidir. Silvia Vernetti Blina, 2004 yılında Fiat S.p.A'ya katılmadan önce Bain & Company (İtalya) ve Andersen Consulting'de danışmanlık görevlerinde bulunmuş ve burada grubun tüketici finansmanı birimi Fidis'in İş Geliştirme ve Ortak Girişimler Koordinasyonunda görev almıştır. Vernetti ayrıca 2009'dan itibaren FCA'nın EMEA Bölgesi İş Geliştirme Başkanı ve 2011'den itibaren FCA Sırbistan Başkanı olarak görev yapmıştır. Bu dönemde Vernetti aynı zamanda önemli endüstriyel ortaklarla ittifakları yönettiği Fiat Grubu Otomobil Ortaklıkları Yönetimi ve Stratejik Planlama fonksiyonunu da yönetmiştir. Silvia Vernetti Blina, Ocak 2021'den bu yana Küresel Kurumsal Ofis Başkanı ve Stellantis'in Üst Düzey Yönetici Ekibinin bir üyesi olarak görev yapmaktadır. Silvia Vernetti Blina, Mart 2018'den bu yana Jeep Finans Küresel Başkanı olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Polat Şen
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
İş yaşamına 2000 yılında Koç Holding A.Ş. Denetim Grubu Başkanlığı’nda Denetim Asistanı olarak başlayan Polat Şen, 2002-2005 yılları arasında Koç Holding A.Ş. Denetim Uzmanı olarak çalışmıştır. 2005 yılında Arçelik A.Ş. İç Denetim Yöneticisi, 2008 yılında Grundig Elektronik / Grundig Multimedia B.V. Finans ve Mali İşler Grup Direktörü olarak atanan Şen, 2009-2010 yılları arasında Arçelik A.Ş. / Grundig Multimedia B.V. Finans ve Mali İşler Direktörü olarak görev yapmıştır. 2010-2015 yılları arasında Satınalma Direktörü görevini sürdüren Polat Şen, 2015 - 2022 yılları arasında Arçelik A.Ş.’de Finansman ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Şen, Nisan 2022 itibarıyla Koç Holding A.Ş. CFO'su olarak görev yapmaktadır.
DEVAMINI OKU
Giorgio Fossati
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Giorgio Fossati, yüksek öğrenimini İtalya’da Torino Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1988 yılında Iveco S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’nde başlamıştır. 1999 yılında Fiat S.p.A.’nın Hukuk Bölümü’ne katılmıştır. 2002 yılında FCA Italy S.p.A.’nın Genel Danışmanı olmuştur. 2011 yılında FCA’nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Genel Danışmanı ve Fiat Chrysler Automobiles N.V.’nin Kurumsal Genel Danışmanı olarak görev yapmıştır. Fossati aynı zamanda FCA Partecipazioni S.p.A., Fiat Chrysler Risk Management S.p.A.’da Yönetim Kurulu Üyesi; FCA Poland S.A.’da Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.
DEVAMINI OKU
Sergio Duca
BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Milano Bocconi Üniversitesi Ekonomi ve İşletme alanlarından dereceyle mezun olan Sergio Duca, yetkili uzman muhasebeci ve denetçi olarak, PricewaterhouseCoopers aracılığıyla İtalya’da birçok şirketin dış denetçiliğini yapmıştır. Sergio Duca, 2008-2016 yılları arasında Orizzonte Yönetim Kurulu Başkanlığı, Exor Kanuni Denetciler Kurulu Başkanlığı ve GTechin Kanuni Denetciler Kurulu Başkanlığı ve denetçiliğini yürütmüştür. 2010 tarihine kadar ise Tosetti Value SIM’nin Kanuni Denetçiler Kurulu Başkanı ve Sella Gestioni SGR’nin Bağımsız Direktörü olarak görev yapmıştır. Sergio Duca, Nisan 2010 tarihinden bu yana Enel S.p.A.’nın Kanuni Denetçiler Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Sergio Duca aynı zamanda, Nedcommunity’de Yönetim Kurulu Üyesi ve OSAI Automation System S.p.A şirketinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’dir.
DEVAMINI OKU
Neslihan Tonbul
BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
1981 yılında Rutgers Üniversitesi Ekonomi ve Siyasal Bilgiler bölümünden mezun olan Neslihan Tonbul, 1983 yılında The Fletcher School of Law and Diplomacy-Tufts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Ekonomik Gelişme dallarında yüksek lisansını tamamlamıştır. 1983-2008 yılları arasında The Irving Trust Company, The Bank of New York ve BNY Mellon gibi çeşitli uluslararası finans kuruluşlarının New York, Londra ve İstanbul temsilciliklerinde üst düzey yönetici olarak görev yaptıktan sonra bu şirketlerin Orta Doğu, Afrika, Doğu Avrupa ve Türkiye’yi kapsayan bölge müdürü olarak görevlendirilmiştir. 2008’den bu yana Türkiye’de çeşitli holding ve kurumlarda yönetim kurulu üyeliklerine devam eden Neslihan Tonbul; Tofaş, Tat Gıda, Turcas Petrol, Petkim, Alarko Holding ve Vakıfbank International’da yönetim kurulu üyelik görevlerini; Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma Ajansında Danışman, Cambridge Family Enterprise Group’da Kıdemli danışman görevlerini sürdürmektedir.Harvard Business School’da eğitim alarak CFEG ile Aile Şirketleri Yönetimi konusunda uzmanlaşan Tonbul, 2017’den bu yana Koç Üniversitesi’nde, Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Aile Şirketleri Yönetimi” ve “Etki Yatırımı ve Sürdürülebilirlik” üzerine dersler vermektedir.
DEVAMINI OKU

​​​​