Certifications
Awards
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası
ISO 14064 Sera Gazı Emisyonları Doğrulaması Sertifikası
Enerji Yönetimi Sistemi ISO 50001 Sertifikası
CDP Climate Change Programı Sertifikası
Tofaş, uyguladığı yalın ve proaktif çevre yönetim sistemi ile 2012 yılında Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programında “Yönetim” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüştür. Tofaş bu ödülle AB kriterlerine göre; “Türkiye’nin en iyi çevre yönetimine sahip şirketi” seçilmiş ve Türkiye’yi Avrupa Birliği Programında başarıyla temsil etmiştir.
Tofaş, WCM Çevre Yönetim Sistemi, her yıl yabancı uzman denetçiler tarafından denetlenmekte olup, denetim sonuçlarına göre tüm dünyadaki FCA fabrikaları içerisinde Gold Seviyeye ulaşmış bir fabrikadır.
Tofaş’ın çevre yönetimi alanındaki performansı her yıl aldığı ödüllerle perçinlenmektedir. 2016 yılında “Sürdürülebilir Atık Yönetimi için 5R Projesi” ile Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde atık yönetimi kategorisinde birincilik elde ederken, aynı proje ile ÇEVKO Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde de birinciliğe layık görülmüştür. Buna ek olarak, “SolarDRY” Projesi ile Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye ayağında, finalist ödülü almaya hak kazanmıştır.

​​​​​